Professional surfers 14

[PL version] Surfing i joga na tropikalnej wyspie – pomysł na wakacje

Jeżeli z nutą zazdrości spoglądasz na zdjęcia surferów i surferek, wiedz, że Ty też tak możesz. Ale uwaga, surfing uzależnia;)

Moja przygoda z surfingiem

Mimo, że uwielbiam wodę, nigdy nie przeszło mi przez myśl, że ja też mogę surfować, a moje pierwsze podejście do mini fali na desce było zupełnie nieoczekiwane. Kolega przyleciał z Brazylii do Dubaju, gdzie wtedy mieszkałam i pracowałam, i namówił mnie, żeby odwiedzić sztuczną falę w Al Ain. Plan w mojej głowie był prosty – on będzie surfował, a ja w tym czasie powygrzewam się przy basenie, bo przecież surfing to nie dla mnie. Po dotarciu na miejsce, tamtejszy instruktor zapytał mnie, dlaczego nie chcę spróbować, i tak po wzruszeniu ramionami trafiłam na moją pierwszą lekcję. Trzy tygodnie później byłam już na surf campie na Bali, aby kontynuować przygodę z surfingiem. Siedem lat po tamtej wyprawie i wielu innych surfingowo-jogowych wyjazdach, zamieszkałam na Lomboku, indonezyjskiej wyspie 20-min od Bali, i otworzyłam swój hotel z surfingiem i jogą. To tak w skrócie.

Surfing in beautiful Tanjung Aan beach
Tanjung Aan, jedna z wielu plaż na Lomboku

 

Czy surfing jest dla Ciebie?

Jeśli lubisz przygodę i umiesz pływać, surfować możesz i Ty. Pierwsze kroki będziesz stawiać na dużej miękkiej desce w pianie morskiej lub na maleńkiej fali przy brzegu. Fala może i mała, ale wierz mi, frajda tak samo duża, co na większej fali. Twój pierwszy raz na desce zapamiętasz na zawsze, bo jest to uczucie nie do opisania. Większość osób staje na desce na pierwszej lub drugiej lekcji. Zwykle po jednym lub dwóch dniach, jak tylko poczujesz się bardziej komfortowo w nowej dyscyplinie, zabierzemy Cię na inną plażę, gdzie fale są dużo dłuższe, ale nadal odpowiednie dla początkujących, bo dłuższe nie oznacza dużo większe. Tu popracujesz nad skrętami i w zależności od postępu i pewności siebie zmienisz deskę na krótszą.

A tak wyglądają pierwsze lekcje (wideo poniżej)

Dlaczego Lombok?

Lombok, oprócz magicznych, pustych plaż, jest rajem dla początkujących i średnio-zaawansowanych surferów ze względu na duży wybór łagodniejszych „spotów” surfingowych.

Ponadto, nie doświadczysz tu tłoku, jak na Bali, co czyni czas w wodzie bardziej przyjemnym i pozwala na złapanie większej liczby fal.

Zatem jeśli kusi Cię powyższa wizja wakacji na tropikalnej wyspie z surfingiem i jogą, odwiedź naszą stronę i zarezerwuj obóz surfingowy.

Do zobaczenia na Lomboku!:)

——-

Ola // Założycielka Xanadu Surf & Yoga

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: